Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.Reportáže z cest na motocyklech

Příspěvky

Na motorce přes Rusko na Nordkapp a zpět přes Finsko

1. 7. 2014

V červnu jsme se vydali poznávat ruskou a finskou Karélii a při tom navštívili největší arktické město světa Murmansk a oblíbený cíl nejen motorkářů Nordkapp.Jak k tomu došlo ? Před 15 lety jsme byli v Murmansku autem i s našimi synky (jeli jsme tam z Norska) a dovezli si opravdu silné zážitky. Fascinovala nás i směrovka: Leningrad 1200 km. Od té doby si tuhle trasu chceme projet a letos se to uskutečnilo.

V lednu se přidali kamarádi,takže nás vyjíždělo 7 :  KTM 1190 Adventure, Jitka a Jarda, Hradec Králové,parťáci z loňské cesty do Norska a Švédska,dodavatelé čerstvých ryb,Moto Guzzi 650 Nevada, Petr, Praha,osvědčený parťák z cest s Uralem po celé východní Evropě, BMW 1200 GS, Lukáš,Praha,s námi na delší dobu jede poprvé, BMW 1000 GS, Tomáš, Český Těšín,technický všeuměl, mototrempování si vyzkoušel loni s Uraly na Slovensku a Polsku, BMW 1150 GS,my - Jana a Jirka,mototrempi,Brno.

Z cesty jsme posílali průběžně zprávy. Zde jsou.

 

Oprava nepojízdného motocyklu v Norsku

23. 9. 2013

Na našich motocyklech jsme už najeli v cizině určitě přes 150 000 km. Samozřejmě nás potkaly drobné technické problémy, ale ty se překonaly celkem lehce i v našich polních (někdy i lesních) podmínkách. Ale jednou to přijít muselo, a to letos a v nejdražší zemi Evropy – Norsku.

 

Zpráva z cesty na Balkán

27. 6. 2013

Balkán a bývalá Jugoslávie se nám líbí dlouho, Srbsko a Bosna čím dál víc. A když nás naši kamarádi požádali, zda bychom je vzali do Albánie,neváhal i jsme. Tímhle směrem jsme ochotni jet kdykoliv, i když právě v Albánii jsme byli jen loni dvakrát. Cestou tam jsem si vybrali novou trasu přes jihosrbské národní parky,cestou zpátky jsme konečně projeli západní Bosnu.

 

Pobaltí očima motocyklu

11. 6. 2013

Jmenuji se Ivan Vasiljevič, jsem Ural 750 Turist a můj největší kámoš je taky Ural Vasil Ivanovič. Loni cestou od Azovského moře jsme se dohodli, že zase spolu někam vyjedeme. Během podzimních srazů sovětských motocyklů jsme se rozhodli, že tentokrát to bude na sever do Pobaltských republik. 

 

Dakar

28. 3. 2013

 Cesta do Dakaru kompletně po vlastní ose (tedy až na úsek Algercias-Afrika) byla zatím naším největším motovandrem. Průběžně jsme posílali zprávy a ty jsou včetně shrnutí obsahem této reportáže,zbytek je ve fotoalbu.  

 

 

 

Neznámé Španělsko

18. 1. 2013

 Ve Španělsku jsme byli už několikrát – vlakem, autem, letadlem. V roce 2008 jsme na BMW GS 1150 objeli celý Pyrenejský polostrov s odskočením do Maroka. Ale protože je Španělsko pro motorky příjemná jarní destinace, našli jsme trasu, kde jsme většinou nikdy nebyli.Nyní jsme nejeli sami, ale ve třech – s námi manželé „Fídři“na BMW RS 1150 a Vláďa na Hondě Africe. Věkový průměr naší pětičlenné skupiny byl 60 let.Cesta trvala měsíc a přišla nás včetně benzínu na 23 000 korun. 

 

S Uraly na Krymu

18. 1. 2013

V listopadu 2010 jsme koupili od kamaráda Urala SW 750 Turist. Když jsme koupi telefonem hlásili našim kamarádům , kteří vlastní barevně stejného, jen o rok mladšího Urala, hned jsme se dohodli, že musíme vyrazit na společnou dovolenou. Rozhodnutí padlo na Krym .

 

Makedonie na motocyklech, pohodová dovolená na 10 dní za pár tisíc

17. 1. 2013

V roce 2010 jsme Makedonií projížděli stejně jako ostatní pouze jako tranzit do Albánie, v roce 2011 jsme si ji vybrali jako zemi cílovou . Jelo nás pět na třech motorkách – BMW GS 1150, BMW RS a Honda Afrika

 

Legenda jménem Elefantentreffen 2012 ženskýma očima

16. 1. 2013

Původně jsem nechtěla ani jet. V lednu na motorce absolvovat 350 km z Brna do Bavorského lesa na německé straně Šumavy, tam být od pátku do neděle na jednom fleku, spát ve stanu, dívat se na ožralé Němce a … co proboha jiného se na samotě v lese v mrazu vlastně dá dělat ? Když si ale Jirka nikoho k sobě do sajdy nesehnal, čistě z manželské lásky jsem se obětovala a jela s ním.