Jdi na obsah Jdi na menu
 


Belgie,Bosna,Bulharsko,Bělorusko, Barma

Benelux známe jen z autocest, asi to není typicky motorkářská velmoc, ale poznat Nizozemsko s dunami a větrnými mlýny, belgické Waterloo a lucemburskou vysočinu ze sedla motorky může mít taky své kouzlo.

Bosna – úžasná země, škoda jí jen projíždět cestou do Černé hory nebo Albánie. Byli jsme tam mnohokrát, nejdůkladněji jsme ji projeli na motocyklu v roce 2008 a pak v roce 2013 (západní část). Lidi, hory , památky, bohužel i pozůstatky z nedávné války. Silnice kvalitní, ceny příznivé, domluva v pohodě. Jediný problém občas v zaminované oblasti najít nezaminované místo k táboření. Vždy se to povedlo. Dá se úžasnými cestami přes hory zajet k moři do Chorvatska. Nezapomenutelný je průjezd kolem černohorské hranice a národní park Sutjeska a návštěva Sarajeva, doporučujeme Tunel spásy u sarajevského letiště.

Fotoalbum, Cesty na motocyklech 2013, Albánie na Uralech

Články a reportáže : Zpráva z cesty na Balkán

Bulharsko = od 70. let láska jako hrom. Na motocyklech jsme tam byli poprvé v roce 2009 na dvou bavoších (naše GS a kámošovo RS 1150-to občas, ale jen občas úpělo) ve všech čtyřech úžasných pohořích – Rile, Pirinu, Rodopech a Staré planině, zajeli jsme si i k moři, navštívili jsme ty nejhezčí monastýry a zmokli jsme na v sedle Šipka, kudy pochodovaly dějiny. Tady člověk pochopí, proč jsou Rusové a Bulhaři takoví kámoši. Přes Rodopy jsme jeli do Turecka v roce 2011 a s Uraly jsme projeli západobulharské hory v roce 21014.

Fotoalbum, Cesty na motocyklech 2014, Bulharsko na motocyklech Ural

                 Cesty na motocyklech 2011, Na motocyklu do Turecka a Řecka

Články a reportáže : Na motocyklu Ural do Bulharska

                              Na motocyklu BMW v Turecku a Řecku

 

Bělorusko –země, která pro nás byla velkým překvapením.Příjemným. Čistá s krásnou přírodou a opravenými památkami. Také s velkým rozdílem mezi městy a vesnicemi. Absolvovali jsme velký okruh, stačí na to týden. Volně bez přihlášení se dá pobývat 5 dní plus neděle plus případný svátek (např.9.květen). Jedinou nevýhodou je nutnost pořídit si vízum. V květnu 2016 jsme absolvovali velice pohodovou cestu.

Fotoalbum : Cesty na motocyklech 2016

Články a reportáže : Bělorusko není nudná placka ( od 22.11.2016)

Barma se správně jmenuje Myanmar. Moc mile nás pobyt v této chudé a dost neznámé zemi, kde je státní zřízení "vojenská junta" překvapil. Mnoho lidí pochopilo, že na turistickém ruchu, který je ve větším možný posledních pár let, lze vydělat. Přitom jsme se nesetkali s tím, že by nás někdo chtěl napálit. Cizince tu "okrádá" stát stejně jako v okolních zemích - na památky či přírodní zajímavosti tu platí bledé tváře cca 20 dolarů, domácí nic. Věříme, že aspoń část těch peněz se dostane k těm památkám nebo přírodě. 

Fotoalbum: Cesty a akce bez motocyklů 2018

 

Náhledy fotografií ze složky 6.Bulharsko na motocyklech Ural