Jdi na obsah Jdi na menu
 


I je Itálie , Island, Irsko a Izrael

5. 11. 2014

Itálie je další z motorkářských rájů. V Dolomitech byl snad každý motorkář. Ale jsou tu i Julské Alpy a zejména rozsáhlé Apeniny, které stojí za motorkářský hřích. Zatím naše nejlepší italská cesta proběhla v listopadu 2010 na BMW – podél Apeninského polostrova, tj. do Benátek po dálnici a dál co nejblíže pobřeží , přes podpatek a podrážku italské boty až do Říma a zpět. Do Benátek zima, pak příjemné motorkářské počasí, na jihu se i koupat dalo. Pár odboček do vnitrozemí na památky UNESCO. Setkání s polskou rodinou na kolech: mladí manželé a holčičky 2-4 let,jedna na sedačce, druhá na tyči za tátou na svém kole. S sebou stan, spacáky, skládací židličky a stoleček,prostě vše. Źádné doprovodné auto. Jedou z Bratislavy na Sicílii. Zatím mají za sebou 2 000 km. Smekáme před nimi. Táta si s nimi sedá k naší motorce a vysvětluje holkám, že my nemusíme mít řetěz jako bicykl, protože máme kardan. Pravda pravdoucí, tak to bylo.

Island je taky dobrá země. Byli jsem tam letadlem, po ostrově jsme se pohybovali poprvé s 13 letým synkem stopem,podruhé s manželem autem. Jezdí se tam i na motocyklu, ale po vlastní ose a lodí přes Faerské ostrovy to spolkne hodně času a hodně peněz, i když se tam bude spát ve volné přírodě a všechno jídlo se vezme s sebou. Takže pro nás to zatím není v plánu.

Irsko zatím máme projeto pouze autem s dětmi. Skoro pořád pršelo. Samozřejmě je třeba mít peníze nejen na benzín, ale i na dva trajekty. Až pojedeme do Skotska na motorce, zajedeme si i do Irska a cestou se stavíme na ostrově Man, vždyť jsme vyrostli na Frantovi Šťastném a domorodci si ho tam stále dobře pamatují.

Izrael je výborná země. Hory, pouště, moře, památky, levné letenky. Dá se tu levně půjčit auto spát kdekoliv ve stanu. Na motorce jsme tu nebyli, ale máme to vymyšlené. Z Turecka trajektem na Kypr, z Kypru trajektem do Izraele, zpátky trajektem a přes Řecko. Je to trochu komplikované, třeba si tam někdy zajedeme.

Fotoalbum : Cesty bez motocyklu 2013, 03. Izrael

 

 

Náhledy fotografií ze složky 03.Izrael