Jdi na obsah Jdi na menu
 


Senegal, Slovinsko,Srbsko, Srí Lanka

23. 2. 2014

Nejdřív jsme v tom roce tří S byli na BMW v Senegalu. Až do Dakaru a zpět jsme z Brna najeli cca 15 000 km . Trvalo to 35 dní, ale nejrůznějšími triky se dá tahle doba zkrátit,to pro případné zájemce o cestu z řad pracujících, co nemají tolik dovolené :-) Kromě Senegalu také průjezd zejména Západní Saharou a Mauretánií patří k obrovským zážitkům,přejezd hor v Maroku taky . Cesta je zdokumentována v Článcích a reportážích z cest na motocyklech pod jednoduchým názvem Dakar, fotky jsou ve Fotoalbu, 2013, 01.Dakar.

Na Uralech jsme se vydali po návratu z Afriky do Albánie. Jako pro všechny i pro nás je zatím Srbsko hlavně tranzitní zemí. Ale vždy se tam zdržíme a jedeme po nových územích. Nenavštívit Národní park Tara a Kusturicův Drvenograd  při JZ hranici s Černou Horou a Bosnou, to je snad hřích (Fotoalbum 2012,Srbsko a Černá Hora,BMW). V roce 2013 to zase byly hory v jižním Srbsku podél hranice s Kosovem,paráda (Fotoalbum 2013, 02.Albánie na Uralech). A východ Srbska  - hranice s Bulharskem - také nemá chybu,což se můžete dočíst v reportáži Země obráceného půlměsíce.

Slovinsko-to snad zná každý, je to nedaleko a ta krásná příroda i další zajímavá místa nás nutí jezdit tam stále dokola.Naposledy jsme svůj klasický repertoár v této zemi rozšířili o terénní vložky, protože stále jsou tady stejně jako v ostatních zemích bývalé Jugoslávie oblasti, klidně i v národních parcích, kde makadamové i lesní cesty mají status silnice a tudíž se tam beztrestně může jet. Ve Fotoalbu, rok 2013, 06.Babí léto ve Slovinsku je vidět,jak báječná cesta se dá prožít za pouhých 5 dní na cestě.

Fotky z nádherné cesty po Srí Lance najdete ve fotoalbu, Cesty na motocyklech 2017, podrobný popis v sekci Články a reportáže..