Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Jmenujeme se Jana a Jirka a od roku 1982 jsme manželé. Celý život se rádi obklopujeme kamarády a cestujeme. Chodíme pěšky, plujeme na lodích, šplháme po horách, jezdíme na běžkách a Jirka jezdil i se psím spřežením a jezdí na koni. Poznáváme pěkná místa v České republice, Evropě i za mořem.  Poslední roky čím dál více k poznání života lidí a cizích zemí používáme motocykly. Máme tři - BMW GS 1150 a Urala Turista 750 SW (se sajdou a Hondu 600 RXL, třicetiletou stařenku).

První motocykl se jmenuje Bavoš, druhý Ivan Vasiljevič, Honda se jmenuje Vrána. Web jsme nazvali Mototrempi, protože trampka si vzala motorkáře a podle toho i cestujeme. Většinou se stanem a spaním v divočině  Když si tak jezdíme po světě, broukáme si nejčastěji dvě písničky - Letokruhy od Wabiho Ryvoly, protože skutečně "... pro trampa (a mototrampa) je malej celej svět". Druhá je synkopácká písnička Válka je vůl, ta byla aktuální v Bosně a přilehlých zemích, do kterých rádi jezdíme,ve Vietnamu, dnes i na Ukrajině a jinde. Hrůza.

Zatím naší nejdelší co do času i km (5 týdnů, 15 000 km) byla cesta do Dakaru v Senegalu v roce 2013. V Mauretánii kousek od nás zuřila zrovna válka (v Mali). Jihovýchodní Asii jsme si oblíbili, tam jezdíme na skútru. V roce 2016 jsme na skútru procestovali také Severní Kypr, předtím jsme byli s Bavoškem v Bělorusku, pak v San Marinu a Liberlandu. Tím máme procestované všechny neostrovní země Evropy. Honda Vrána letos měla v cizině premiéru, byla v Maroku.

Při VŠECH (tedy i zámořských) cestách vyznáváme volnost a svobodu, žádné velké plány, zajištěné ubytování, nic takového. Hrajeme na cestách i doma Hru na veselou skromnost, kterou tak skvěle popsal pan Nevrlý v nádherné knížce o rumunských horách (Karpatské hry). Taky se nám líbí Teorie bifteku, tu popsal kdysi pan Šnajdar v cestopise  S prázdnou kapsou kolem světa a zní asi takto : "Za rok mi bude úplně jedno, jestli dnes večeřím biftek nebo suchý chleba". A my dodáváme : "Nebude nám ale jedno, co jsme viděli, zažili, koho jsme potkali".

 

Pro letošní rok jsme si dali heslo : "Není důležité, co bylo, to už neovlivníme. Ale co můžeme ovlivnit je, kam vyrazíme a s kým se sejdeme příště."

Jana a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Test, just a test

(Casivep, 16. 3. 2018 18:11)

Hello. I'm Jeff

mám to stejně

(Poty, 25. 2. 2016 11:38)

Ahoj! Konečně jsem si začala podrobněji prohlížet vaše stránky - jsem nadšená, jak je máte pěkně udělané, skvělé fotky i uvedené texty. Blahopřeji - radost navštívit. Přijdu zas :)
Poty

Koment

(Géňa, 12. 10. 2014 13:59)

Ahoj, neznám vás osobně, jen přes články v Motoroutu. Protože jsem nemohl na poslední setkání příznivců onoho magazínu, tak jsem alespoň na webu našel tip na vaše fotky. No a ejhle, vzpomněl jsem si na vaše fotky z Motoroutu. No a když jsem ještě zahlédl Aleše Poláčka, jak s Vámi jezdí s kolama dolu, řekl jsem si, že bude jistě zajímavé poznat vás přes váš web. Třeba jednou na cestách... Mějte se.

Pěkné ... a ještě spoustu cest.

(Pepa, 22. 5. 2014 21:29)

Takoví lidé jako Vy mě ohromě baví a zržím jim palce na cestách i necestách.
Takže mnoho dalších krásných zážitků a kilometrů na čemkoliv s šťastným návratem.
J.Hanák, Ostrava
http://nipponretro.webgarden.cz/