Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.Reportáže z cest na motocyklech

Rubriky

Příspěvky

Sri Lanka 2017 na motocyklu (skútru)

15. 3. 2017

Na přelomu února a března 2017 jsme strávili 18 dní na skútru na Srí Lance, celkem 21 dní. 

Z cesty jsme posílali průběžné zprávy, které jsou uvedeny v tomto příspěvku a doplněné fotografiemi.

Na našich cestách chceme poznat normální život lidí, jíst, to co oni a snažíme se vžít do jejich mentality.

Pokud vás zajímají bývalá královská města a jiné kameny staré třeba dva tisíce let, turistické atrakce, kam jezdí všichni, přečtěte si jiný cestopis. 

 

Severní Kypr nejen na motocyklu

14. 11. 2016

Rozhodli jsme se prodloužit si léto někde na jihu a napadl nás Severní Kypr. Správný název této země, kterou uznává jen Turecko, je Severokyperská turecká republika. Pro ostatní svět tak neexistuje. Nebo ano ? Od začátku jsme věděli, že si půjčíme skútr a prošmejdíme zemi na něm. Pobývali jsme zde 5.-12. listopadu 2016.

 

Bělorusko 2016 na motocyklech

11. 10. 2016

Následující text vyšel v srpnu 2016 v časopise Motoroute. Jeden čtenář se Zdeňka ptal : "Fakt to bylo vše tak pěkné, jak psala Jana ? " Zdeněk odpověděl : "Bylo".

 

Maroko na motocyklech 2016

31. 5. 2016

Tato cesta se dost lišila od jiných našich cest. Hlavně tím, že na ni jel Jirka sám, zatímco já jsem léčila cizokrajného bacila. Také tím, že Jirka nejel na našich cestovních motocyklech (BMW 1150 GS nebo Ural 750 Turist), ale na Hondě 600 XL zvané Vrána. Protože je lehčí, má menší spotřebu, vhodnější do afrického terénu ...Jo a taky se chtěla někam podívat, že.

Největší rozdíl od našich minulých cest mimo jedné přes Maroko do Senegalu a zpět ( 2013) byl, že nebyla v naší režii, a proto ani typicky mototrampská. Letos se nejelo do Španělska po ose, ale autem s motocykly na vleku, spávalo se po hotelích nebo kempech podstatně častěji, než z mototrampského pohledu bylo nutné, hodně času se trávilo v různých stravovnách a pak se rychle jezdilo až do večera...

Ale nakonec přijel Jirka spokojený, protože přece byl „na cestě“ a to je to hlavní a nejlepší.

 

 

Legenda jménem Elefantentreffen 2016(ženskýma očima po 4 letech)

16. 3. 2016

V roce 2012 jsem jela na Elefantentreffen poprvé, a to z manželské lásky, protože Jirka nikoho jiného k sobě do sajdy nesehnal a sám jet nechtěl. Jak jsem psala ve svém prvním povídání, nechtělo se mi tam. Po návratu bylo jasné, že se na Sloní sraz budu vracet. Letos jsem tam byla počtvrté a příště jedu zase. Stejně jako několik tisíc dalších účastníků. Stejně, jako se děje už neuvěřitelných 60 let.  

 

Na motorce na Kavkaz do Gruzie a Arménie

4. 11. 2015

Naše největší motocyklová výprava roku 2015 směřovala na Kavkaz. V této reportáži jsem se pokusila popsat nejen průběh a naše zážitky z cesty, ale také nejnovější zkušenosti z hranic a o stavu silnic, protože skoro všechny země, kudy jsme jeli, se rychle mění a to, o čem píší starší články, už dávno není pravda.

 

Vietnam, část 3 : Střední Vietnam – jih na motocyklu

5. 5. 2015

Co je Nha Trang ? Před příjezdem jsme věděli, že podle Lonely Planet hlavní plážové město Vietnamu s nejkrásnější městskou pláží. Pro Čecha žijícího ve Vietnamu velké hotely, drahé kluby a neomezený přísun drog pro velkou ruskou klientelu, prostě Miami Vietnamu.

 

Vietnam 2015, 1.část - Sever na motocyklu

10. 4. 2015

Ve Vietnamu jsme strávili 4 týdny, z Prahy jsme odlétali 26. února, vrátili jsme se 27. března. Byla to naprosto pohodová cesta, většinou jsme spali v hotýlcích za 10-15 dolarů za dvojlůžkový pokojík s vlastní sociálkou, 4 noci ve spacích autobusech, 4 noci ve stanu. Přepravovali jsme se převážně autobusy, za 13 dní na celkem pěti skútrech jsme najeli 2 700 km,samozřejmě jsme chodili pěšky a párkrát se svezli lodí. Celá cesta včetně letenek a pojištění odletu nás dohromady přišla na 52 000 Kč ,z toho 31 300 Kč letenky a 810 dolarů ( náš kurs 1 dolar = 24 Kč ).

 

Na motocyklu BMW v Turecku a Řecku

30. 10. 2014

V Turecku na motocyklu jsme byli v roce 2011. Zjistili jsme, že Turecko je krásná země s převážně pěknými silnicemi, jako dělaná pro motocyklové výpravy. Lidi tu jsou neobyčejně pohostinní.

Vše se dá koupit, myslím tím jídlo, časem člověk zjistí, kde se kupuje alkohol (nejlevnější je víno).

Cesta do Turecka se dá v pohodě zvládnout za dva týdny dovolené. Jedinou nevýhodou je drahý benzín, ale zase je levný cestou sem, tak se to vyrovná. Myslíme si, že tento článek může být inspirací pro další motocestovatele, proto ho sem dáváme.

 

 

Na motocyklu Ural do Bulharska

28. 8. 2014

 Ivan Vasiljevič a Vasil Ivanovič jsou příbuzní. Oba se narodili v Irbitu kdesi za Uralem v Rusku, oba jsou motocykly se sajdou zn. Ural SW 750 Turist a oba mají stejnou barvu. Spolu už absolvovali pátou cestu. Po Krymu, Pobaltí, Albánii a pomezí Slovenska a Polska zamířili 19.července 2014 do Bulharska.