Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rusko a Kazachstán 2017 na motocyklu

V následujících 8 příspěvcích popisujeme naši zatím nejdelší cestu (17 400 km) na Sibiř a do Kazachstánu na našem motocyklu BMW 1150 GS.

 

Příspěvky

Rusko a Kazachstán na motocyklu 2017

9. 6. 2018

Tuto 17 400 km dlouhou cestu jsme ve dvou zvládli za 33 dní a stála nás dohromady 35 000 Kč včetně ruských víz,pojištění,servisu motorky, pneumatik Mitas. 

Cesta na Sibiř a Dálný východ až do Vladivostoku není žádné velké dobrodružství. Jede se po většinou kvalitní asfaltce, míjíte spoustu dalších účastníků silničního provozu,hlavně kamionů, kolem vás jsou v dostatečné vzdálenosti benzínky a různé stravovny, všude se dá platit kartou. Ve velkých městech jsou servisy BMW a určitě i japonských značek. Všude se dá spát ve stanu ve volné přírodě, ale také v hotelích. Medvědi utekli daleko do lesů, protože silnice je slyšet ve dne v noci  nejmíň 3 km daleko. Kromě jednoho místa za Novosibirskem ani komáři nebyli tak krvelační, jak jsme očekávali.

Proč tam tedy jet ? Má to smysl ? V prvních dnech vandru jsme o tom párkrát zapochybovali, ale teď po návratu můžeme říci : Ano, má to smysl. Přijeli jsme nadšeni. Kdo dočte postupně reportáž do konce, možná pochopí proč.