Jdi na obsah Jdi na menu
 


Corfu, Černá Hora, Česká republika

5. 11. 2014

Ostrov Corfu sice patří Řecku, ale ostrovy jsou samostatné jednotky. Projeli jsme ho na BMW cestou z Turecka, bylo to hezký, ale nevíme, co bychom tam dělali více než dva dny. Pokud pojedete – mimo sezonu nikomu nevadíte se stanem na břehu moře. Jih je zajímavější, s přivřenýma očima si tu můžeme představit i Durrelovu rodinu a jinou zvířenu. Sever – turistická velkovýrobna, v říjnu, kdy tu nejsou turisti, se to dá. V Maďarsku jsme kdysi potkali polský pár – jeli na Hondě z Varšavy na Corfu, kde měli objednaný apartmán – plánovali 4 dny jízda tam, týden u moře a 4 dny cesta zpět. Taky dobrý pro milovníky částečného nicnedělání..

Fotoalbum, Cesty na motocyklech 2011, Na motocyklu do Turecka a Řecka

Články a reportáže : Na motocyklu BMW do Turecka a Řecka

Černá Hora, u nich i mezinárodně zvaná typicky slovansky Montenegro, je opravdu samá černá hora. Když je jen trochu času, vracíme se z jihovýchodní Evropy přes ni. Vždy objevíme další silnici či silničku, po které jsme ještě nejeli. Největší zážitek byl příjezd z Albánie přes hory a doly směrem na vesnici Vermosha do Plavu, vhodný spíše pro lehké enduro než pro bavoša s dvěmi lidmi. Jedna z nejhezčích evropských vyhlídek z motorky je z jihu na pohoří Durmitor, říká se tomu Malý Tibet. Cesta z Žabljaku do Trsy přes hřeben Durmitoru, to je jedna z nejhezčích horských cest v Evropě. Odbočka k soutoku řek Tara a Sušica u Trsy nemá chybu. A průjezd kolem přehrady Plužine, to je zážitkový a fotografický ráj.

Fotoalbum : Cesty na motocyklech 2011, Na motocyklu do Turecka a Řecka

                  Cesty na motocyklech 2012, Srbsko, Černá Hora

                  Cesty na motocyklech 2014, Bulharsko na motocyklech Ural

Články a reportáže : Na motocyklu Ural do Bulharska

                              Na motocyklu BMW do Turecka a Řecka

                             Makedonie, pohodová dovolená na deset dní za pár tisíc

 

Česká republika.“Člověk procestuje celý svět, hledá,co mu schází, a vrací se domů, aby to našel“, řekl kdysi pan Chesterton a my to cítíme stejně. Vždycky, když se vracíme z ciziny, díváme se na tu naši republiku úplně jinak , vlastně jako na cizí zemi, a máme ji čím dál radši. A taky prokřižovanou na všech motorkách, co jsme kdy měli.