Jdi na obsah Jdi na menu
 


H,CH - Chorvatsko

5. 11. 2014

H ?

Holandsko patří do Beneluxu, Hungary pod M.. Tak třeba Hlad. Ten na cestách nemáme, držíme se hesla Omnium meum mécum porto,Všechno své nosím-vozím sebou. Při cestách do 14 dní máme všechno jídlo včetně sladkostí s sebou, dokupujeme jen chleba, sýr, pivo, případně další lahodné nápoje dle destinace. Při delších cestách je třeba dokoupit těstoviny, rýži, sýr. Evropa má výhodu. Hlady se tu opravdu neumírá.

Chorvatsko zná každý Čech. Na motorce mimo sezónu krásná a poloprázdná Jadranská magistrála. Ale taky vnitrozemí. Doporučujeme třeba trasu přes chorvatské národní parky. Plitvická jezera v listopadu, stromy bez listí a stezky zejména ve všední den úplně bez lidí, to je fakt jako z Vinnetoua.

Chorvatsko taky využíváme při cestách na jihovýchod, neradi jezdíme po dálnici na Budapešť a Bělehrad. Když projedem přes Maďarsko do Moháče (máme projetých pět různých mototras), přejedeme ještě první den do Chorvatska. Za městem Beli Monastir je třeba včas odbočit a dojet do vesnice Bilje, na jejím konci je jezero, z jedné strany zaminované, z druhé jsou nádherná tábořiště, děláme tu i oheń a nikomu nevadíme. Vřele doporučuji. .Když dojedete do Osijeku, je třeba se kousek vrátit. Při cestě z Osijeku přes Vukovar do Srbska koukáte na pozůstatky bratrovražedné války z 90.let. Tady si vždy v duchu zpívám s bigbíťáky Synkopami 61 : „... válka je vůl ..“

 

Náhledy fotografií ze složky 04. Velikonoce na jachtě