Jdi na obsah Jdi na menu
 


J a K, Kambodža, Kanada, Kanáry, Kosovo,Korea, Kypr severní

5. 11. 2014

Z Kanárů (součást Španělska) známe jen ostrov Tenerife a prošli jsme ho hlavně pěšky, protože to je jeden vysokánský kopec a pak na východě pár nižších kopců. Motorka se tu dá půjčit, je to dost drahé ( v prosinci asi 50 euro na den ). Ostrov se dá projet na motorce za den, dva, záleží, kolik času se stráví u moře. Pensiony pro dva na pobřeží lze sehnat i za 30 euro. Benzín je levný, pivo za jedno euro – pořád mluvím o prosinci.Výborné spaní je v horách na prostranstvích pro pikniky, většinou je tam i pitná voda. Je ale potřeba stan – zažili jsme dost silnou průtrž mračen, takže širák nedoporučujeme.

Kosovo je pro půl světa samostatný stát. Neplatí zelená karta a musíte si pojištění za 15 euro na 14 dní za motorku koupit na hranici. Byli jsme tam už 5 x, vždy se cítili bezpečně. Platí to, co pro Albánii. Země se tak rychle mění, že je třeba neváhat a jet tam co nejdříve. Jedna paní nám tam dříve povídala : "Čechy máme rádi, vy jste odsouhlasili naši samostatnost. Slováky rádi nemáme, ti nás neuznávají."

Fotoalbum : Cesty na motocyklu 2014, Bulharsko na motocyklech Ural

Články a reportáže : Makedonie, pohodová dovolená na deset dní za pár tisíc

                              Na motocyklu Ural do Bulharska

Kambodža má za sebou nedávnou krvavou minulost, jinak je to pohodová země. Byli jsme tam s batohy v roce 2014 a plánujeme se tam vrátit.

Fotoalbum : Cesty bez motocyklů 2014, 02. Jihovýchodní Asie

Články a reportáže : Jihovýchodní Asie, březen 2014

Jižní Korea i Kanada jsou země, kde jsme taky byli a časem zařadíme pár fotek nebo povídání pro inspiraci. Kanada je známá, jižní Korea je hodně zajímavá země, není tak drahá jako Japonsko a je tam spousta zajímavých míst. Na motocyklu jsme tam ale opravdu nebyli. Zatím. Místní jezdí na motorkách hodně a je zajímavé, že na podzim, kdy je docela teplo, mají velké zateplovací kryty na řídítkách.

Kypr je rozdělen do dvou částí. My jsme dost důkladně procestovali Severokyperskou tureckou republiku a považujeme to za pěkný podzimní výlet. Ze šesti celých dnů jsme 3 dny jezdili na skútru. Užili jsme si moře, hory i zajímavé památky. Je tu levněji než na jižním Kypru, ale je potřeba tam jet co nejdřív. Ceny se zvyšují a země civilizuje. Na rozdíl od Turecka se tu dá všude a za přiměřené ceny koupit alkohol.

Fotoalbum : Cesty na motocyklech 2016, Severní Kypr

Články a reportáže : Severní Kypr nejen na motocyklech

 

Náhledy fotografií ze složky 3.Kambodža