Jdi na obsah Jdi na menu
 


Laos, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Liberland

5. 11. 2014

V Lucembursku jsme zatím byli jen autem. Píše se o něm v části Benelux.

Lichtenštejnsko je typicky tranzitní zemička při motání se ve Švýcarsku a okolí, my jsme tudy projížděli se zastávkou ve Vadúzu při návratu ze Španělska. Malé, ale pěkně hornaté to tam je.

Fotoalbum : Cesty na motocyklu, rok 2012, Neznámé Španělsko

Články a reportáže : Neznámé Španělsko

.Litva je super a vlastně nedaleko, od Ostravy se tam dá dojet za jeden den. My vždycky spíme před hranicí v Polsku u některého ze Suwalských jezer. Doporučujeme určitě nevynechat zámek litevských knížat v Trakaji a zajet si do Klajpejdy a odtud trajektem na Kurskou kosu. Tady v mořském akváriu se v 90. létech předváděli a snad ještě předvádějí delfíni, co za minulého režimu sloužili v černomořské flotile Rudé armády. No a duny jak tady nemají ani v Holandsku. Nejhezčí ale pro duši mototrempa jsou jezernaté oblasti na východě Litvy při hranici s Běloruskem.

V Lotyšsku třeba potkáte zubra, je to tu tak pohodově pěkné. A můžete se podívat, kde se narodila kněžna z Babičky Boženy Němcové.

Krásný okruh všemi pobaltskými republikami jsme absolvovali v roce 2012, přes ně jsme jeli v roce 2014 do Ruska a zpět z Finska.

Fotoalbum : Cesty na motocyklech 2012, Pobaltí na Uralech

Cesty na motocyklech 2014, Ruskou Karélií do Murmansku

Články a reportáže : Pobaltí očima motocyklu

Laos nás v roce 2014 úplně nadchl. Život lidí, památky, ale hlavně řeka Mekong před hranicí s Kambodžou. Vše je podrobně popsáno v reportáži. 

Fotoalbum : Cesty bez motocyklů 2014, 02. Jihovýchodní Asie

Články a reportáže : Jihovýchodní Asie, březen 2014

Liberland je státeček malý a v Evropě nejnovější, vyhlášený v roce 2015. I když je mezinárodně neuznaný, rozhodli jsme se na něj podívat. Leží mezi Srbskem a Chorvatskem. 

Fotoalbum : Cesty na motocyklech 2016 : Liberland, Srbsko a Durmitor  

 

 

Náhledy fotografií ze složky 3. Pobaltí na Uralech