Jdi na obsah Jdi na menu
 


01. Morava

Kam zařadit fotky z vyjížďky po Moravě ? Je Morava svět ? Asi ano. Je tam mnoho míst, která lidi míjí , proto tady několik z nich představujeme.

1. Přehrada Bystřička leží mezi Valašským Meziříčím a Vsetínem. Postavena byla v letech 1907-1912, hlavně jako zásobárna vody pro kanál Dunaj-Odra-Labe. Kanál není, malá přehrada (výška 36,5 metru, šířka 170 m) je, schovaná mezi kopci.

2. Z nedaleké Jablunky se vydáte směrem do Bystřice pod Hostýnem, na prvním kopci Trojáku odbočíte asi 2 km a dojedete k malé rozhledně jménem Maruška. Nádherný výhled za to stojí.

3. V Bystřici pod Hostýnem si můžete (mimo exponované dny) na Městském úřadě vyzvednout zadarmo povolenku pro výjezd na Hostýn,nahoře zaplatíte parkovné 50 Kč (nesmlouvejte, jak ten blb v Superbu před námi), a můžete si užívat celého areálu do libosti. Nejzajímavější je obraz vzadu za oltářem. Malý Ježíš metá blesky, to není jinde obvyklé. Tataři v pravém dolním rohu jsou také docela nezvyklí. Proč tam to všechno je, si přečtete na místě.

4. Přes Kroměříž a Zdounky dojedete do Střílek - tam je další neznámá perla, dokonce Národní kulturní památka (od roku 2010). Barokní hřbitov z let 1730-1743. Sem si můžete také kdykoliv odbočit cestou z Brna do Uherského Hradiště, je to malá zajížďka a velký zážitek.

.